Jak jsou na tom vaše matrace a čalounění sedací soupravy


Provádění pravidelného úklidu v domácnostech je běžnou zvyklostí v současné společnosti a není na to nic podivného ani neobvyklého. Většina z vás zřejmě na úklid ve svém příbytku dbá a nezanedbává jej alespoň v základním rozsahu, to znamená mytí podlah, sanitární techniky, obkladů a dlažby, utírání prachu, umývání oken, mytí a leštění nábytku, mytí svítidel, dveří a dveřních zárubní atp. Na závěr se po takovém běžném úklidu vyluxují koberce, sedačka či čalounění kancelářských a kuchyňských židlí a máme hotovo. A právě ten závěr úklidu, kde jsme v kontaktu s plochami koberců a sedacích souprav, bývá nejvíce zanedbáván.

koberec na podlaze

Ani ne tak co se týče lidské pracovní síly, jako samotného principu – žádný vysavač totiž nedokáže odsát veškeré nečistoty, nemá na to potřebný sací výkon a mnoho z nich zůstane přilepených v textilních vláknech. V důsledku toho pak tyto plochy ztrácí svou původní barvu a lesk a mohou také nepříjemně zapáchat. Zápach z koberců a sedaček není nic neobvyklého, podílí se na něm hlavně bakterie, které rozkládají lidský pot a další organické nečistoty a podobné to bývá i u matrací ve vaší posteli.

rozestlaná postel

I matrace totiž potřebují občas důkladně vyčistit, což je důležité i z hygienického hlediska, neboť pokožkou vstřebáváme do krevního oběhu vše, čeho se dotýkáme, tedy i různých nečistot a spolu s nimi i bakterií. Toto si dobře uvědomují například lidé, kteří museli likvidovat následky povodní v zatopeném příbytku, a pokud nepoužívali gumové rukavice, skrze pokožku se mohli infikovat bakteriemi, což pak vyvolalo nepříjemné zažívací potíže. Až tedy budete provádět důkladný úklid bytu například před Velikonocemi nebo před Vánoci, nechte také důkladně vyčistit uklízecí firmou z Prahy vaše bytové koberce, zdravotní matrace a čalounění židlí, křesel a pohovek. Vyplatí se vám to.