Když se za socialismu začaly stavět bytové domy, počítalo se s tím, že si lidé budou ukládat některé předměty do sklepů. Tehdy se tím mělo na mysli zejména dětské kočárky, jízdní kola, lyže a některé další sezonní předměty, anebo části nábytku, které již dosloužily, a ve sklepě najdou uplatnění pro uložení některých dětských hraček a sezonní obuvi či oblečení.
Postupem času se však začaly sklepy plnit spíše nepotřebným harampádím, a sloužily jako odkládací prostor, když lidé neměli možnost některé těžké věci ihned odvézt autem na skládku. Takže nebylo nic neobvyklého, pokud jste ve sklepě objevili starou nefunkční automatickou pračku, staré poškozené umyvadlo, starý koberec, vysloužilou chladničku nebo rozedraná křesla z obýváku.
V některých sklepích se dokonce podobné předměty povalují desítky let a lidé se nemají k tomu se jich nějak efektivně zbavit. Nemají na to zkrátka čas ani pomyšlení, anebo si jednoduše nevzpomenou, že se jejich sklep jaksi plní věcmi čistě nepotřebnými.
Jestliže takový byt chcete prodat a nastěhovat se například do rekreační nemovitosti v krásném lesním prostředí, a pobývat tu již celoročně, budete nuceni sklep nejprve vyklidit. Málokterý kupec vám přistoupí na to, že je sklep plný nějakých věcí, a bude chtít jej využívat po svém (a možná jej také zaplnit postupem času harampádím).
Najměte si vyklízecí firmu
Nemáte-li čas, dostatek energie a sil k vyklizení velmi objemných a těžkých předmětů, které jste do sklepa postupně nanosili v průběhu desítek let, najměte si na tuto práci vyklízecí firmu vyklízení domů. Ta má k dispozici technické prostředky pro odstranění veškerých předmětů ze sklepa a zároveň vše odveze na skládku – tam, kam je to zapotřebí. V zásadě se o nic nemusíte zajímat, pouze si domluvíte termín a vyklízecí firma se již postará o to hlavní – o prázdný sklep, takový, jaký byl v době, kdy se bytový dům stavěl.