Dynamika trampolín pro lepší náladu
Skoky na trampolíně Goodjump vypadají docela jednoduše a pro toho, kdo nic takového nevyzkoušel, se nemusí zdát natolik významné, že by přispívaly k lepší náladě. Jakmile však trampolínu vyzkoušíte, na vlastní kůži se přesvědčíte, proč se o nich píše na mnoha zdrojích, jako o antistresu, pomůcce, která zlepšuje náladu a přispívá k větší osobní pohodě.
Na otázku, proč zrovna trampolína vylepšuje náladu, je snadná odpověď. Za prvé je to velmi dynamické cvičení, podobné jako běh, ale s tím rozdílem, že skáčete na měkkém povrchu a šetříte tím vaše klouby i namáhanou páteř, zejména v bederní oblasti. Dynamika pohybu ihned vyvolá odezvu v krevním oběhu, dojde k potlačení vylučování kortizolu a adrenalinu, tedy stresových hormonů, a do krve začnou pronikat endorfiny, hormony dobré nálady.
Za druhé při skákání dochází ve fázi výskoku, v okamžiku počátku návratové fáze k velmi krátkodobému stavu beztíže. Tím se ještě více tělo zklidní a urychlí se vylučování endorfinů, které by např. při běhání neprobíhalo tak rychle.
Vybudujte si krásné nohy
Víte, že ženy v době renesance obdivovaly na mužích krásná svalnatá lýtka? Byl to prý tehdy znak mužnosti a pro ženy objekt sexuálního vzrušení, proto také muži v té době navlékali na nohy punčochy a svá lýtka odhalovali i na veřejnosti. Krásná lýtka si můžete vybudovat právě na trampolíně a spolu s nimi zpevníte a vytvarujete i hýždě a posílíte stehenní svaly, takže nohy na tom budou dobře nejen kondičně, ale budou i vzhledově více sexy.
Na co se však občas zapomíná, jsou chodidla. Krásné svalnaté nohy zakončené platfusem (plochu nohou), to není nic hezkého a ani zdravého, ale máte-li doma trampolínu, je to perfektní způsob, jak se zbavit plochých nohou a zpevnit i svaly chodidel, které udržují ve správném tvaru jejich podélnou a příčnou klenbu.